Kreatywne zabawy w deszczu

Kreatywne zabawy w deszczu

No to mamy jesień, przed nami deszczowe i pochmurne dni, które warto rozweselić. Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą. Znacie to? Jeżeli tak, to sprzedamy Wam nasz patent na kreatywne zabawy w deszczu. Wchodzicie w to? Jeżeli zawisły właśnie nad Wami czarne chmury, to razem z nami ujarzmijcie ten pochmurny dzień 😀 Bo jesień wcale nie musi być smutna i ponura. Moje Maluchy odkąd poznały zabawę w malowanie kaloszy to wyczekują deszczowej pogody. Także tegoroczna susza była dla nich lekcją cierpliwości. My się cieszymy na jesień, a Ty?

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • kalosze, najlepsze będą jednobarwne (lepsze okazały się kalosze piankowe, bo kredka z nich zeszła bez problemu, z gumowymi kaloszami trzeba było się bardziej nagimnastykować podczas zmywania arcydzieł),
  • kredki Stabilo Woody 3w1.

Kredki stabilo woody 3w1 do malowania kaloszy

Ręcznie malowane kalosze – KROK PO KROKU:

  1. Umyj dokładnie kalosze i je dobrze wysusz.
  2. Suche kalosze maluj kredkami Stabilo Woody 3w1. Możesz wykonać dowolne rysunki lub napis. Niech Maluchy dadzą się ponieść wenie. U nas zdecydowanie królowały bohomazy, może następnym razem uda się nam stworzyć jakieś ambitniejsze dzieła.
  3. Wyjdź na spacer w deszczowy dzień w nowych kaloszach i wyróżnij się w tłumie 🙂 Niech kreatywne zabawy w deszczu Cię poniosą.
  4. Po powrocie do domu umyj kalosze wodą z mydłem. Jeżeli zdecydujesz się zmyć rysunek dopiero po dłuższym czasie, może być konieczność użycia rozpuszczalnika. Kilkumiesięczny rysunek na meblach wykonany tymi kredkami doczyściłam dopiero acetonem.
  5. Gdy znowu spadnie deszcz patrz punkt 1 🙂 Od teraz Maluch będzie miał na każdy deszcz nowe kalosze. Bardziej lub mniej pasujące do reszty stylizacji. Od taka rewia mody deszczowej.

Ręcznie malowane kalosze - dzieci w deszczu

Kreatywne zabawy w deszczu

Z życzeniami udanej zabawy w deszczu

Marta

PS Jeżeli nie lubicie spacerów w deszczu, to poczekajcie jak my, aż wyjdzie słońce. Wtedy będziecie mogli beztrosko pląsać w swoich wyjątkowych kaloszach.

PS2 Jeżeli chcesz spędzić jesień kreatywnie koniecznie zajrzyj do naszego jesiennego planera z 12 twórczymi inspiracjami. Wszystko sprawdzone i przetestowane na dzieciach, więc działaj.