Dzieciaki dokumentują wspomnienia z wakacji

Dzieciaki dokumentują wspomnienia z wakacji

Bo ja jestem Zosia Samosia i wszystko muszę zrobić po swojemu. Potrafię przerabiać i dostosowywać do swoich potrzeb nawet genialne pomysły. Wydaje mi się, że to moja zaleta i wada jednocześnie. Taka natura, a z naturą nie wygrasz. Więc do rzeczy. Znacie na pewno scrapbooking. Dla mnie wszystko fajnie, wszystko pięknie, ale za słodko, za dużo. Podziwiam wielu twórców, ale sama w duszy jestem minimalistką. Jako minimalistyczną formę scrapbookingu uznaje się Project Life. I on zdecydowanie jest mi bliższy, chociaż sama nigdy nie spróbowałam swoich sił. Wiem, że bym przepadła w tym świecie kart, papierów, naklejek, etykiet, stempli, kalkomanii.. Więc boję się otworzyć te drzwi, żeby się nie zakopać pod stertą albumów. Z drugiej strony kreatywna ze mnie bestia i zdjęcia lubię robić i wywoływać, a dokumentowanie wspomnień mnie pociąga, więc zrobiłam to po swojemu. Zresztą sami zobaczenie jak moje Maluchy dokumentują wspomnienia z wakacji.

Wspomnienie wakacji

CZEGO POTRZEBUJESZ:

 • pobrane i wydrukowane karty miesięcy w formacie A4,
 • wywołane zdjęcia w kwadratowym formacie 40×40 mm,
 • nożyczki / nożyk / gilotyna,
 • taśma dwustronna / klej,
 • małe płaskie pamiątki wakacyjne,
 • pobrane i wydrukowane żetony z atrakcjami wakacyjnymi – opcjonalnie,
 • cienkopisy / kredki / pisaki, – opcjonalnie
 • taśmy washi / naklejki / stemple / kalkowanie – opcjonalnie,
 • skoroszyt / teczka / segregator.

Wspomnienia z wakacji – KROK PO KROKU:

 1. Na wydruku wakacyjnych miesięcy zanotuj wszystkie ważne i bardzo prozaiczne wydarzenia. Od daty wspólnych wycieczek i wyjść, po dzień rodzinnego gotowania albo zjedzenia najpyszniejszych lodów wakacyjnych.
 2. Odszukaj pamiątki i bilety z miejsc, które odwiedziliście. Przejrzyj zdjęcia w aparacie i na telefonie – najlepsze będą instagramowe, bo już są odpowiednio skadrowane 😀 Obrób zdjęcia i skadruj do rozmiaru 40 x40 mm i rozmieść je na formacie fotograficznym. Ja wywołałam zdjęcia w rozmiarze 10×15 i rozmieściłam na nich po 6 małych kwadratów. Ja trochę przesadziłam z ilością wywołanych zdjęć, no ale nie mogłam się powstrzymać, tyle się działo.. Wy bądźcie mądrzejsi ode mnie. Zdjęcia po wywołaniu przytnij.
 3. Jeżeli nie wszystkie wydarzenia wakacyjne macie sfotografowane to możesz użyć wydrukowane żetony wakacyjne. I koniecznie je pokolorujcie. Może tam znajdziesz to czego Wam brakuje. Jeżeli nie, to zawsze możecie spróbować zilustrować co trzeba samodzielnie.
 4. Na wydrukowanych kartach miesięcy rozmieść we właściwych miejscach zdjęcia, bilety, żetony, rysunki i je przyklej klejem lub taśmą dwustronną. Dopisz ważne informacje, naklej taśmy washi, uzupełnij wolne pola. I gotowe.
 5. Teraz możecie przedziurkować kartkę i umieścić ją w skoroszycie, segregatorze lub teczce.

Dokumentowanie wspomnień z wakacji

Maluchy dokumentują wspomnienia z wakacji

Dokumentowanie wspomnień z wakacji po swojemu

Dlaczego właśnie tak dokumentuję wspomnienia?

Do dokumentowania wspomnień wykorzystujemy planer miesięczny z którego korzystaliśmy. Nie jest konieczny zakup specjalistycznych albumów, koszulek, ani kart. Jest minimalistyczne i jest rygor. Bo mamy 1 kartkę na miesiąc, nie mniej, nie więcej. Dla mnie to mobilizacja, żeby robić zdjęcia systematycznie i ograniczenie, żeby nie przegiąć w drugą stronę. W wakacje trochę przesadziliśmy ze zdjęciami, w kolejnych miesiącach będę się ograniczać 😀

A Wy jak dokumentujecie wspomnienia z wakacji?

Marta

PS Na prawdę moi rodzice chcieli mi dać na imię właśnie Zosia, ale uznali, że za dużo byłoby tych Zoś w rodzinie, bo miałam aż dwie babcie Zosie 🙂 Do dzisiaj żałuję ich decyzji..

PS2 A wakacje najpierw zaplanowaliśmy w naszym planerze. Chociaż plany nam się trochę rozjechały, To i tak przeżyliśmy fajne wakacje i będzie co wspominać. A jak wyszło u Was?

Dokumentowanie wspomnień wakacyjnych razem z Maluchami

Lipiec i sierpień w kalendarzu Malucha