Odciski rączek – handprint art

Odciski rączek – handprint art

Kto nie próbował zabawy w odciskanie rączek – ręka do góry? Zabawa jest świetna, bo który Maluch nie lubi umazać się w farbie? U nas często zwykłe malowanie pędzelkiem kończy się na łapkach umorusanych po łokcie. Są dzikie dzieci co kochają paplanie się w błocie, a moje Maluchy szaleją w farbie i kartka zabazgrana własnoręcznie to jest to, co moje Łobuzy lubią najbardziej. Czystszą formą malowania farbami rączek jest handprint art, czyli obrazki stworzone z odcisków łapek. Wcześniej w tego rodzaju pracach zwykle Szkraby odciskały rączki, a ja domalowywałam resztę. Tym razem jednak odciski rączek z superbohaterami są w całości dziełem Maluchów. Więc praktyka czyni mistrza ;D Bawicie się z nami

Odciski rączek - kandprint art

Kidscrakrt - odciski rączek

CZEGO POTRZEBUJESZ:

 • kartki papieru, nie koniecznie białe,
 • czyste rączki,
 • farby plakatowe + pędzle + kubeczek z wodą,
 • mokry ręcznik od zadań specjalnych,
 • ruchome oczy – opcjonalnie,
 • namalowane / wydrukowane charakterystyczne elementy rysowanej postaci, np. oczy, zęby, znaczek superbohatera, tarcza, maska itp. – opcjonalnie,
 • klej do papieru – opcjonalnie.

Odciski rączek – KROK PO KROKU:

 1. Przygotuj czyste kartki, najlepiej wyrwij z bloku kilka od razu i połoz w łatwo dostępnym miejscu, ale jednak nie koło farb. Zabawa będzie brudna i wszystko będzie się szybko działo.
 2. Koło stanowiska do malowania kładę mokry ręcznik, tak żeby z niego woda nie kapała. Mam dwa ręczniki od malarskich zadań specjalnych i używam ich zamiennie.
 3. Pomaluj pędzelkiem Maluchowi rączki w odpowiednich kolorach. Starszak niech zrobi to samodzielnie. Zanim farba wyschnie odciśnijcie rączkę na czystej kartce. Zwykle z raz pomalowanej rączki odciskamy od 2-3 rysunków. Pozostaw rysunki do całkowitego wyschnięcia.
 4. Mokry ręcznik użyj w nagłej potrzebie oczyszczeni z farby. Ręce dokładnie domyj pod bieżącą wodą z mydłem.
 5. Jeżeli chcesz stworzyć inny rysunek wróć do punktu 3.
 6. Gdy odciski rączek będą już suche to dorysuj do nich brakujące elementy lub je doklej.
 7. Gdy farba i klej wyschnie rysunki handprint art będą gotowe.
 8. Po skończonej zabawie farbę wycieram właśnie tym mokrym ręcznikiem do naczyń i susze go na kaloryferze. Ręcznik piorę po kilku użyciach przy okazji.

Minionki i Spderman - odciski rączek

Superbohaterowie z odciskó rączek - ręczna praca plastyczna przedszkolaka

Z życzeniami kolorowej zabawy

Marta

PS Jeżeli lubicie taką kolorową zabawę to malowanie stopami może przypaść Wam do gustu.

Malowanie stopami