Balkon DIY z odzysku

Balkon DIY z odzysku

Wg mnie balkon to pełnoprawna część mieszkania. My mieszkamy w bloku bez piwnicy, strychu, komódki czy choćby garażu i problemów przechowalniczych mamy sporo, ale za żadne skarny nie chciałam uczynić na balkonie składziku. Marzył mi się piękny pinterestowy albo chociażby intragramowy balkonik, a wyszło upcyklingowo 😀 Sklepowych gotowców mamy tylko kilka – jest parasol (ale w planach są zasłony), plexi, którą zabezpieczyliśmy balustrady, żeby Maluchy mogły się bawić bezpiecznie i dwa korytka balkonowe (zakupione do zupełnie innej przestrzeni). Reszta to śmieci, którym dałam drugie życie na balkonie. Mamy siedzisko z opony, namiot à la tipi, okrągły dywanik, tablice, skalniak w oponie i śmieciowe osłonki na doniczki. No i od czasu, do czasu rozpalamy też ognisko. W głowie kłębią mi się kolejne pomysły, ale na realizację będą musiały poczekać do przyszłego roku. Macie też balkon DIY?

Siedzisko z opony

Dokładną instrukcję krok po kroku wykonania siedziska znajdziecie w kwietniowym artykule na ten temat.

Upcyklingowe siedzisko balkonowe DIY

Namiot à la tipi

Do wykonania namiotu użyłam prześcieradła bawełnianego bez gumki i metalowego stelaża od baldachimu do łóżeczka niemowlęcego. Prześcieradło najpierw ozdobiliśmy stemplowanymi kwiatkami z plastikowych butelek oraz plamami niebieskiej farby. Na białym tle całość słabo się prezentowała, więc prześcieradło ufarbowałam na kolor błękitny i teraz jest o niebo lepiej. W górnej części prześcieradła jest tunel, który przecięłam dokładnie na środku. Przez ten tunel przewleczona jest owalna część stelaża, a wycięta dziura jest po to, by tamtędy wyszły  dwa pręty, które należny włożyć w ramię stelaża. Z racji tego, że uchwyty plastikowe nam się połamały, to ramię stelaża zamocowaliśmy do balustrady na szybkozłączki do kabli.

Upcyklingowe tipi na balkonie

Balkon - zrób to sam

Okrągły dywanik

Dywanik zrobiłam na dużym szydełku (9) z bawełnianych koszulek. Jest to mój debiut szydełkowy, więc nie jest idealnie. Na zrobienie maluśkiego dywaniku zużyłam stertę koszulek, tak mi się wydawało. Jeżeli tylko wpadną mi w łapki koszulki w odpowiednim kolorze, to dywanik doczeka się kontynuacji.

Upcyklingowy dywanik DIY z t-shirtów

Tablica kredowa

Tablica kredowa powstała ze szczytu niemowlęcego łóżeczka, który przemalowałam grafitową farbą akrylową i tablicówką. Pozostałe części niemowlęcego łóżeczka rozgościły się po całym domu 😀

Skalniak w oponie

Oponę rowerową przemalowałam na zewnątrz białą farbą akrylową. Po wyschnięciu farby do środka włożyłam otoczaki i inne kamienie (które z zapałem znoszą mi do domu Dzieciaki), trochę ziemi i sukulenta z rodzaju Sedum – rozchodnik. Ciekawe jak mi ta konstrukcja przezimuje ;/

Kwiaty w oponie - balkon DIY

Śmieciowe osłonki

Moje pomysły na upcykling roślinny opisałam dokładnie w maju w artykule o upcyklingowych doniczkach handmade.

doniczki handmade

Ognisko na balkonie

Znalezione na spacerze w parku, w lesie, czy na plaży patyczki układamy na stosie i do środka wkładamy świeczkę ledową. Ot cała magia. Na prawdziwy ogień przy dzieciach nie mogę sobie niestety pozwolić.

Balkon DIY - ognisko na balkonie

Nasz balkon DIY to hit, czy kit? 😀

Z życzeniami relaksującego końca wakacji

Marta