Żółw z plasteliny i pestek

Żółw z plasteliny i pestek

Tym razem zainspirowała mnie Pani Sowa. Gdy zobaczyłam zdjęcie jej żółwików, to od razu wiedziałam, że one muszą być nasze. Pomysł nieco zmodyfikowaliśmy, więc o to jest nasza wersja upcyklingowych gadów. Żółw z plasteliny i pestek poleca się na koniec wakacji 😀 Nasze żółwie zrobiłam wspólnie z pięciolatkiem. Niespełna trzylatka skupiła się na tworzeniu innych stworów i tak całkiem przy okazji mamy też w plastelinowej kolekcji żabę, kran z wodą i bałwana. Chyba komuś doskwierają upały i marzy o zimie 🙂 A Wy ulepicie z nami żółwie z plasteliny, czy puścicie wodzę fantazji lepiąc coś innego?

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • pestki po brzoskwini lub nektarynce – im większe tym lepsze + woda + szczotka (opcjonalnie) + ręcznik papierowy / chusteczka higieniczna,
  • farby plakatowe – u nas MÅLA z IKEI, ale inne plakatówki też będą ok + pędzelek + woda,
  • plastelina / modelina / ciastolina / inna kolorowa masa plastyczna,
  • ruchome oczy / kolorowe pestki / pomponiki / kolorowe czapeczki żołędzi.

Malowanie pestek

Kolorowe pestki

Lepimy - żółw z plasteliny

Żółw z plasteliny i pestek KROK PO KROKU:

  1. Duże pestki brzoskwiń lub nektarynek umyj pod wodą i jeżeli zostały na nich resztki owoców, to je dobrze wyszczotkuj. Potem susz na ręczniku papierowym lub chusteczce higienicznej.
  2. Suche pestki pomaluj farbami na dowolny kolor i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Pestki maluj z jednej lub z obu stron, jak wolisz, bo i tak widoczna będzie tylko jedna strona skorupki żółwia. Pestki maluj w dłoniach lub włóż do niewielkiego pojemnika, zalej niewielką ilością farby i dobrze wymieszaj, aby farba pokryła wszystkie pestki. Pozostaw je w pojemniku do wyschnięcia. Pamiętaj, że im więcej farby użyjesz tym pestki będą dłużej schły.
  3. Aby zrobić żółwia z kolorowej masy plastycznej uformuj cztery krótkie wałki lub jeden dłuższy podziel na cztery części. Do muszli z kolorowej pestki doklej od spodu cztery nogi. Z masy plastycznej formuj jeszcze niewielkie jajko, które doklej jako głowę. Na końcu przyklej z tyłu muszli malutki ogonek.
  4. Na głowie doklej ruchome oczy lub małe pestki, pompony lub po prostu zrób dziurki.

Żółw z plasteliny i pestek

Lepimy z plasteliny

Kolory masy plastycznej możesz dowolnie mieszać tworząc cudaśne gady lub inne potwory. Mój syn uparł się, że żółwie muszą mieć takie długie nogi, no i co z pięciolatkiem nie wygrasz, on wie lepiej. Najważniejsze, że żółw z plasteliny został ulepiony przez małe paluszki, bo ćwiczenie motoryki małej bezcenne – szczególnie u nas 😀

Z życzeniami żółwiej zabawy

Marta

Podejrzyj też nasze inne pestkowe twórczości