Pamiątki z wakacji

Pamiątki z wakacji

Chyba każdy Maluch jest zbieraczem, a wakacje to czas prawdziwych łowów dla małych kolekcjonerów. U nas ostatnio niemal z każdego spaceru Maluchy znoszą do domu wakacyjne skarby. Aby okiełznać ten cały wakacyjny misz-masz zmajstrowaliśmy sobie pudełko na pamiątki z wakacji, które wprowadziło ład i porządek oraz ujarzmiło zbierackie zapędy. Bo zbieramy tylko tyle ile zmieści się do pudełka. Kolekcja na bieżąco ewoluuje, coś dokładamy, coś wyrzucamy i pudełko zamykamy 😀

CZEGO POTRZEBUJESZ:

 • zamykana tekturowa wytłaczanka po jajkach – u nas po 10 jajkach, w sprzedaży są mniejsze i większe,
 • piekarnik,
 • farby + pędzelek + woda,
 • samoprzylepne literki i cyfry / kredki / naklejki / papiernicze ozdoby / mapy – opcjonalnie,
 •  klej / taśma dwustronna – opcjonalnie,
 • pamiątki / znaleziska, np. kamienie, patyki, pestki, szyszki, kapsle, muszle, piórka, liście, kwiatki, suszone owoce, piasek.

Pudełko na wakacyjne skarby handmade - wakacyjne kidscraft

Wakiacyjne skarby Przedszkolaka

Mapa wakacyjnych wojaży

Pudełko na pamiątki z wakacji – KROK PO KROKU:

 1. Żeby pozbyć się ewentualnego zagrożenia drobnoustrojami wytłaczanki wypiekaj w piekarniku w wysokiej temperaturze.
 2. Z kartonowej wytłaczanki po jajkach zerwij wszystkie papierki, etykiety.
 3. Pomaluj pudełko wg własnego uznania wewnątrz i na zewnątrz.
 4. Gdy farba dobrze wyschnie wykonaj stosowny napis, my wpisaliśmy – WAKACJE 2018 i imię właściciela.
 5. Jeżeli Maluch jeszcze nie pisze możesz wykonać napis z samoprzylepnych literek, które kupisz w papierniczym sklepie z artykułami biurowymi.
 6. Pudełko możesz ozdobić pocztówkami z wakacyjnych wojaży, biletami lub wakacyjnymi rysunkami albo naklejkami i innymi scrappingowymi gadżetami. My w jednym pudełku przykleiliśmy w środku konturową mapę Polski z wypisanymi miejscami, które w tym roku odwiedziliśmy. W drugim pudełku przykleiliśmy wycięte z samochodowej mapy Polski miejsca naszych wakacyjnych wypraw.
 7. Umieść w pudełku skarby znalezione w czasie wakacji i pudełko jest gotowe.

Pudełko na pamiątki i wakacyjne skarby

Pudełko z wakacyjnymi pamiątkami

A Wy jakie macie wakacyjne skarby? Moje Dzieciaki kolekcjonują głównie kamienie. Mamy kamień z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, skałę z gołoborzy, otoczak znaleziony nad jeziorem oraz niezidentyfikowany jeszcze czarny kamień. U nas wszelkie patyczki i piórka też są zawsze pożądane. Z nietypowych rzeczy – syn ma w swojej kolekcji patyczek po zjedzonym przez siebie lizaku i kółko od samochodu znalezione gdzieś na spacerze. Ktoś pewnie wyrzucił niepotrzebny śmieć, a on przygarnął. Ciekawe do czego mu się przyda? Ja z kolei zbieram szyszki, uwielbiam sosnowe, ale innymi gatunkami nie pogardzę 😀 Moje umiłowanie czasem udziela się też Dzieciom, bo pasje są podobno zaraźliwe i tak znalazły się w kolekcji szyszki pochodzące z różnych stron Polski. Póki co brakuje nam pisaku nadmorskiego i muszelek, no ale wakacje się jeszcze nie skończyły.

No to jak, robicie razem z nami pudełko na pamiątki z wakacji?

Marta