Alfabet magnetyczny – upcyklingowe abecadło dla dzieci

Alfabet magnetyczny – upcyklingowe abecadło dla dzieci

Mamy laptop analogowy, więc i klawiatura by się przydała. Oczywiście analogowa, magnetyczna, upcyklingowa. Dzisiaj przedstawiam Wam nasz handmadowy alfabet magnetyczny zrobiony z popsutej klawiatury najprawdziwszego laptopa, czyli upcyklingowe abecadło dla dzieci.

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • klawiatura laptopa,
  • samoprzylepna taśma magnetyczna o grubości 0,4 mm,
  • nożyczki / nożyk,
  • klej introligatorski – opcjonalnie,
  • rolka po papierze toaletowym / inne małe pudełko, które pomieści wszystkie magnesy.

Magnetyczny alfabet z klawiatury laptopa

Alfabet magnetyczny – KROK PO KROKU:

  1. Z popsutej klawiatury prawdziwego laptopa powyciągaj wszystkie literki i usuń metalowe elementy. (Ja poradziłam sobie gołymi rękoma, mój małoletni syn swego czasu w ten sposób właśnie zniszczył mi sprawną klawiaturę, więc to nic trudnego.)
  2. Pojedyncze literki podklej samoprzylepną taśmą magnetyczną. Literki są lekkie, więc użyliśmy taśmy o grubości 0,4 mm. Jeżeli, któreś z literek będą bardzo oporne użyj do ich sklejenia z taśmą magnetyczną kleju introligatorskiego.
  3. Na ekranie monitora, tj. tablicy magnetycznej, odwzoruj układ klawiatury lub twórz dowolne napisy. Abecadło dla dzieci poleca się do pisania, sylabizowania i czytania. Bawcie się tak jak lubicie i chcecie.
  4. Żeby nie pogubić literek spakuj je do jednego pudełka, my nie znaleźliśmy nic odpowiedniego i użyliśmy rolki po papierze toaletowym 😀 Spłaszcz rolkę i zgnij wszystkie boki do środka, przykrywając jeden na drugi na obu końcach rolki.

Alfabet magnetyczny - upcyklingowe abecadło dla dzieci

Magnetyczny kalendarz z klawiatury

My układaliśmy z naszych magnesów także kalendarz. Tylko w tym przypadku przydało by się kilka popsutych klawiatur 😀

A Ty do czego użyjesz magnetycznych liter?

Marta