Zabawy z kredą w malowanie cieni

Zabawy z kredą w malowanie cieni

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 12 – zabawy z kredą w malowanie cieni. Malować cienie każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Bo gdy mały artysta bardzo by chciał malować, ale nie do końca mu wychodzi to fajna zabawa na ćwiczenie ręki. Bo kto by nie chciał samodzielnie namalować Superbohatera? Moje maluchy tak się wciągnęły w zabawę, że żadnego cienia nie ominęły 😀

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • źródło światła – Słońce / reflektor,
  • kreda chodnikowa,
  • chodnik,
  • obiekt rzucający cień, np. człowiek, zabawka, elementy wyposażenia terenów publicznych.

Malowanie cieni – KROK PO KROKU:

  1. Ustaw przedmiot na chodniku tak by rzucało cały cień na chodniku.
  2. Kredą chodnikową narysuj obrys przedmiotu lub osoby.
  3. Wypełnij obrys kredą.
  4. Podpisz swój obrazek.

Kreda chodnikowa

Zabawy z kredą Zabawy z kredą chodnikową

Kreatywny spacer

Kreda chodnikowa

Mi kreda w dzieciństwie kojarzyła się tylko ze szkołą. Też tak macie? Dopiero teraz z własnymi dziećmi odkrywam jej możliwości. W tablicy kredowej jestem zakochana po uszy, a kreda chodnikowa daje wprost nieograniczone możliwości twórcze.

Kolorowych wakacji

Marta

PS Takie malowanie cieni to wspaniała okazja do rozmowy o cieniu. Skąd on się bierze? Taka praktyczna lekcja fizyki dla Maluch, bo świat wokół nas jest bardzo fascynujący, szczególnie gdy się ma te kilka lat.

PS2 Zabawę zaplanowałam jakiś czas temu, a kiedy chcieliśmy plany zrealizować to zawisły nad nami czarne chmury. Pogoda jakby się sprzysięgła, ale w końcu wyszło słońce. Coś czuję, że jeszcze nie raz pomalujemy wspólnie cienie. Zabawy z kredą uzależniają.