Kolorowe bańki malują obrazy

Kolorowe bańki malują obrazy

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 10 – kolorowe bańki. Zabawa bardzo wciągająca i dla małego i dla dużego. Mnie zafascynowało jak stworzyć najbardziej wyraźny rysunek, a moje Maluchy wciągnęło bomblowanie i pienienie. Tylko Ojciec Dzieciom nie bardzo wiedział co robimy, no ale my bawiliśmy się wyśmienicie. A Ty pobąblujesz z nami, czy popukasz się w głowę?

CZEGO POTRZEBUJESZ:

 • farby, my użyliśmy resztek farbek,
 • woda,
 • miseczki,
 • płyn do naczyń / mydło,
 • słomki,
 • ręcznik,
 • kartki.

Farby do robienia kolorowych baniek Kolorowe ćwiczenie oddechowe

Kolorowe bańki mydlane

Kolorowe bańki malują

 

Kolorowe bańki Kolorowe bańki malują obrazy

Malowanie bańkami mydlanymi Bańki mydlane malują

Kolorowe bańki – KROK PO KROKU:

 1. Jestem strasznie sknerowata! Aby wykorzystać do cna farbki w tubce nalej do nich wody, zakręć butelki i potrząsaj energicznie.
 2. Po chwili przelej farbę z wodą do miseczek. Dodaj płyn do naczyń (wystarczy niewiele) i wodę jeżeli jest taka potrzeba.
 3. Umieść w miseczkach słomki i dmuchając w nie, pień rozcieńczoną farbę. Jeżeli piana nie chce wychodzić z pojemnika, to dolej wody.
 4. Do pieniącej miski przykładaj kartki papieru lub nakładaj mydlane bańki ręką na kartki.
 5. Odłóż rysunki do całkowitego wyschnięcia.
 6. Tak wykonane kartki przydadzą się do wykonania na nich napisów lub prostych rysunków. Co z nimi zrobisz zależy tylko od Ciebie. My część wykorzystamy do mojego projektu ze złotymi myślami mojej córki, bo dziewczyna takie teksty puszcza, że szkoda ich nie zapisać 😀

Z życzeniami bąblowej zabawy

Marta

PS Ta zabawa to nie tylko twórcze szaleństwo, ale też odskocznia od rutynowych ćwiczeń oddechowych. Trzeba tylko bardzo pilnować Maluszka, żeby się nie napił tej kolorowej mydlanej wody. Moja niepełna trzylatka się zachłysnęła, bo matka zamiast pilnować dziecko sama się bawiła 🙁