Gra chodnikowa na spacerze w parku

Gra chodnikowa na spacerze w parku

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 7, czyli gra chodnikowa na spacerze w parku. Plenerowa wersja naszej upcyklingowej skocznej gry podłogowej poleca się na wakacje. Wystarczy zabrać kolorową kredę, a resztę potrzebnych rzeczy znajdziecie na miejscu i możecie skakać do utraty tchu, ćwicząc matematykę i strategiczne myślenie.

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • chodnik,
  • kreda,
  • żetony, czyli, np. kamienie / patyczki / kapsle / orzeszki / kasztany / żołędzie itp.

Gra chodnikowa – KROK PO KROKU:

  1. Narysuj kredą na chodniku 10 dużych kół i wpisz w nich cyfry od 0 do 9.
  2. Obok narysuj prostokąt, który podziel na 6 równych części – to będzie kostka do gry. W dwóch małych prostokątach wpisz słowo „STOP”, a w pozostałych narysuj od 1 do 4 kropek.
  3. Poszukaj garść małych przedmiotów, to jest żetonów, np. kamyków, patyczków, kapsli, żołędzi, kasztanów.

Gra chodnikowa w parku

Kostka do gry chodnikowej Liczymy kamienie w parku na spacerze

Gra chodnikowa na spacerze w parku

JAK GRAĆ w grę chodnikową?

Do gry potrzeba minimum 2 zawodników i 1 osobę, która będzie rzucała kostką i rozstrzygała ewentualne spory.

Na początek każdy zawodnik rzuca kostką, tzn. kamykiem po prostokącie kostki i staje na polu, które wyrzucił. Jeżeli zostanie wyrzucone STOP, to zawodnik rzuca jeszcze raz, aż do skutku. Gdy wszyscy zawodnicy zajęli już miejsca na planszy to jedna osoba rzuca kamykiem na prostokącie kostki. Następnie wszyscy zawodnicy przeskakują o tyle pół ile oczek zostało wyrzucone na kostce. Uwaga – można skakać w dowolnym kierunku, ale na jednym polu może przebywać jednocześnie tylko jeden zawodnik. Gdy zostanie wylosowany znak STOP, to żeton otrzymuje osoba, która stoi na polu o najwyższej wartości. Gdy skończą się żetony to kończymy zabawę. Zwycięża zawodnik z największą liczbą żetonów.

Z życzeniami skocznej zabawy w parku na spacerze

Marta