Malowanie na foli

Malowanie na foli

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 6 malowanie na foli. Zabawę podejrzałam, kiedyś na Pintereście w wydaniu pokojowym, ale zabrakło mi odwagi. żeby się pokusić o realizację. Moje obawy były niesłuszne, bo wbrew pozorom to bardzo czysta zabawa. Więc jeżeli nie macie ogródka, albo znowu pada deszcz. to spróbujcie zabawy w malowanie na foli również w domu. Jeżeli ciągle jesteście pełni obaw to prysznic będzie odpowiednim miejscem na próbę generalną. Świetna zabawa niskim kosztem gwarantowana.

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • transparentna folia stretch,
  • nożyczki,
  • pnie dwóch drzew w niedalekiej odległości lub nogi stołu,
  • farby, pędzle, kubek z wodą.

Malowanie na foli – KROK PO KROKU:

  1. Owiń przezroczystą folię stretch wokół jednego z pionowych elementów i poprowadź ją do drugiego. Następnie wróć do pierwszego elementu i sklej dwie warstwy foli ze sobą. Odetnij folie i przyklej koniec. Jeżeli coś się rozkleja zawsze możesz użyć szerokiej taśmy pakowej. Odległość między elementami powinna być niezbyt dużą. U nas było około 1,5-2 m. Przy mocowaniu foli poprosiłam o pomoc drugą osobę, bo mam wrodzony talent do kiełbaszenia stretchu 😛 Łatwiej owinąć strecz pomiędzy dwoma przęsłami, niż tak jak u nas ze ściankami prostopadłymi – przekombinowałyśmy, ale się trzymało, więc zostawiłyśmy.
  2. Przygotuj farby, wodę, pędzle i wezwij Małych Artystów. Ja do zabawy zaprosiłam 3 latkę, 4 latkę i 5 latka. 2 latek odmówił współpracy 😀
  3. Nasz witraż powisiał kilka dni, a gdy nam się znudził to zlaliśmy go wodą i pomalowaliśmy drugi raz.
  4. Maluchy głównie bazgrolili i odrysowywały swoje dłonie. Gdy Artyści się znudzili dorysowałam literki i pobawiliśmy się w odnajdywanie liter. Następnym razem spróbujemy pisania na takiej foli.

Malowanie farbą na foli stretch Mali artyści

Malowanie na foli w ogrodzie

Z życzeniami kolorowych wakacji

Marta