Lodowa zabawa małych odkrywców

Lodowa zabawa małych odkrywców

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 5, czyli lodowa zabawa. Z nami ta zabawa jest już od kilku sezonów i cieszy się niezmiennie popularnością, wzbudzając w Maluchach wielki entuzjazm. Zabawę polecam Wam szczególnie na upały. Sprawdzi się w każdej przestrzeni. Pierwszy raz bawiliśmy się w nią w misce w kuchni, kolejnym razem przenieśliśmy się na balkon, aż w końcu zawędrowaliśmy do ogrodu. A Wy gdzie będziecie się bawić?

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • małe figurki zwierzaczków, skittlesy, zabawki z Kinder Niespodzianek,
  • balony lub plastikowe pojemniki, np. po jogurcie (Do zabawy możesz użyć zużytych balonów, tzn. takich wielokrotnie dmuchanych, które są już oplute i jest ryzyko, że przy kolejnym nadmuchaniu pękną. Ale balony muszą być koniecznie szczelne),
  • woda,
  • zamrażarka,
  • nożyczki.

Napełnianie balonów wodą

Lodowe kule Epoka lodowcowa

Lodowa zabawa Epoka lodowcowa

Lodowa zabawa – KROK PO KROKU:

  1. Umieść figurki w pojemniku do mrożenia. Jeżeli masz dostatecznie małe figurki to balony będą ok. Przy większych figurkach lepszym pomysłem będą plastikowe pojemniki. Kształt balona jest fajniejszy, ale plastiki są dużo praktyczniejsze. Wybór należy do Was.
  2. Nalej wody do pojemników z figurkami. Zawiąż dobrze balony, żeby woda się nie rozlała. Wstaw całość do zamrażarki. My zwykle zostawialiśmy je tam na całą noc. Ci bardziej niecierpliwi mogą systematycznie zaglądać do mrożonek.
  3. Gdy lód się zmrozi wyciągamy całość z zamrażarki. Rozcinamy opakowanie, czyli balony lub pojemniki plastikowe i wyciągamy bryły lodu.
  4. Możliwości zabawy jest kilka. Możesz włożyć lody do miski i wlać ciepłą lub gorącą wodę, patrząc jak lód się rozpuszcza. Możesz wyłożyć lód na chodnik i kruszyć go narzędziami, które znajdziesz w zestawie małego majstra lub dziale kuchennym. Możesz również zostawić lody w misce i obserwować jak się topią w gorącym Słońcu w upalny dzień.

Z życzeniami lodowatej zabawy

Marta

PS Ta zabawa to wspaniały sposób na przybliżenie Maluchom właściwości fizycznych wody. Przy okazji możemy porozmawiać o stanach skupienia. Dla każdego Brzdąca będzie to fascynująca opowieść o czarach, które zaklęły zabawki w lód. Taką naukę jest dużo łatwiej zapamiętać 😀

PS2 Z powodów tegorocznych upałów zabawy z lodem bardzo ewoluowały u nas, więc jeżeli jesteś ciekawy naszych nowych lodowych pomysłów to przeczytaj koniecznie o naszych nowych lodowych zabawach.