Pajęczyna dla dzieci

Pajęczyna dla dzieci

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 2 dzikie dzieci wyplatają pajęczynę. Moje Smyki to zbieracze, a wrócić do domu z pustymi rękami to obciach. Jest lato, są wakacje, więc wycieczek i spacerów jest co niemiara, a my znosimy te skarby i chomikujemy. I tak pajęczyna dla dzieci z patyczków i sznurka poleca się na pochmurną pogodę. Bo wakacje to dobry czas na ćwiczenie motoryki małej i koordynacji ręka-oko.

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • 5 patyczków podobnej długości,
  • sznurek / wełna / gruba nitka / mulina / kordonek.

Wiązanie patyków Dzikie dzieci wiążą pajęczynę

Pajęczyna dzikich dzieci

Pajęczyna dla dzieci – KROK PO KROKU:

  1. Poszukaj w parku lub lesie 5 prostych patyków podobnej długości.
  2. Zwiąż dwa patyki razem w kształcie litery V. Pozostałe 3 patyki zwiąż końcami razem ze sobą. Połącz wszystkie pięć patyków, tak by wszystkie wychodziły mniej więcej z jednego punktu. (Ten punkt wykonałam ja, syn zajął się dopiero wyplataniem pajęczyny.)
  3. Przywiąż mocno sznurek do jednego z patyków  w niedalekiej odległości od punktu zbiegu patyków. Przepleć sznurek do patyka sąsiedniego i okręć go wokół niego. Postępuj analogicznie z kolejnymi patykami, wiążąc sznurek zawsze odrobinę wyżej, tak żeby tworzył on wzór spirali.
  4. Gdy dojdziesz do końca patyka przywiąż mocno sznurek.
  5. Do kompletu możesz dorobić pająka lub Spidermana 🙂 Instrukcję wykonania naszego pajęczaka znajdziesz w artykule o zwierzakach z wytłaczanek.

Z życzeniami miłego wyplatania

Marta

PS Wg tego przepisu możesz wykonać również dekorację na Halloween, jeżeli oczywiście obchodzisz to święto 😀