Dzikie dzieci malują pędzelkami z pędów

Dzikie dzieci malują pędzelkami z pędów

Kreatywne wakacje w domu – zadanie nr 1 dzikie dzieci malują pędzelkami z pędów.  Jak już pewnie wspominałam wielokrotnie, moje Maluchy uwielbiają bazgrolić. Tym razem, żeby sobie urozmaicić ten pochmurny dzień, pędzle zmajstrowaliśmy sobie sami. Bo farby to się chociaż zużywają, a pędzle ciągle te same. Ile tak można, w końcu się człowiek znudzi. Wtedy Matka Wariatka zabiera Artystów na spacer w poszukiwaniu pędzli. A czym Wasze dzieci malują najchętniej?

CZEGO POTRZEBUJESZ:

  • pędy drzew i lub krzewów, łatwiej maluje się iglakami, ale możecie też poeksperymentować z liściastymi,
  • farby plakatowe,
  • kartka.

Pędzle z pędów

Dzikie dzieci Dzieci malują

Malowanie gałązkami – KROK PO KROKU:

  1. Wybierzcie się na poszukiwanie pędzli do ogrodu, parku lub lasu. My wybraliśmy sosnę, dwa gatunki świerku i irgę. Wy użyjcie to co znajdziecie w swojej okolicy 🙂 Wg mnie lepsze są iglaki, liściaste ewentualnie z drobnymi listkami. I uważajcie na igły i kolce. Odradzam eksperymentowania np. z jałowcem, czy berberysem.
  2. Najlepiej utnij pędy ze zdrewniałą częścią, żeby Maluch mógł jej użyć jako rękojeść do trzymania pędzla. My jesteśmy mieszczuchami bez sekatora, więc gałązki odcinaliśmy nożyczkami 🙂
  3. W domu ewentualnie dotnij pędzle, żeby się nimi wygodnie malowało.
  4. Na koniec dzikie dzieci malują bohomazy, wzory geometryczne lub bardziej zaawansowane rysunki maczając pędzle w farbie.

Rozejrzyjcie się dookoła na pewno w pobliskim parku lub na osiedlowym skwerku rosną jakieś ciekawe pędzle na drzewach lub krzakach. A może macie plantacje pędzli w ogródku? Jeżeli będziecie podcinać większe drzewka lub krzaki to nic wielkiego się nie stanie. Chociaż swobodnie rosnące iglaki generalnie nie lubią podcinania, to mimo wszystko sądzę, że jakość sobie poradzą ze stratą małej gałązki.

Malowanie gałązką Malowanie pędem

Pędzel naturalny Leśne pędzle

Z życzeniami kolorowej zabawy

Marta