Spinki handmade dla małej strojnisi

Spinki handmade dla małej strojnisi

Sama nie spędzam zbyt wiele czasu na układaniu włosów, ale od kiedy zostałam mamą córeczki zaczęłam marzyć o tych wszystkich spineczkach, gumeczkach i opaskach. No ale los tak chciał, że moja Panna bardzo długa była łysym chłopcem z trzema włoskami na krzyż. No ale po niespełna 3 latach doczekaliśmy się pierwszych spineczek, które trzymają się głowy i pierwszego mini kitajca. Pójść do sklepu i kupić akcesoria fryzjerskie było zbyt łatwo, matka musiała zakombinować. I takim o to sposobem przed Wami nasze upcyklingowe spinki handmade oraz organizer do spineczek, ze starego sprawdzonego przepisu 🙂

CZEGO POTRZEBUJESZ:

Spinki handmade:

 • spineczki,

 • pompony, ruchome oczy, naklejki co się już nie kleją, przypinki, główki kolorowych pinesek, guziki, kreatywne druciki, wysuszona ciastolina – małe pierdoły, najlepiej z odzysku 🙂

 • klej szybko schnący, bardzo mocny – u nas ATOM (cyjanoakryl).

Z czego zrobić spineczki?

Organizer:

 • grubszy patyk / okrągły wałek sosnowy,

 • t-shirt / zpagetti,

 • nożyczki.

Z czego zrobić organizer do spinek? DIY organizer do spinek

Spinki handmade – KROK PO KROKU:

 1. Zbieramy wszystkie co ciekawsze pierdoły i przymierzamy do spineczek. My użyliśmy: serduszko z przypinki, której odpadł trzpień, rozgwiazdę z wysuszonej ciastoliny,różową naklejkę poduszkową z buźką oraz turkusowy pompon z turkusowymi pestkami – decyzję podjęła przyszła właścicielka. O malowaniu pestek przeczytasz we wpisie o kreatywnych pestkach.
 2. Klej naniosłam na przyklejany element i położyłam na niego spinkę. Nie dotykałam spinki palcami, ani nie dociskałam, bo wypływający klej skleił, by mi palce. Myszkę kleiłam dwuetapowo, najpierw pompon, potem pestki.
 3. UWAGA – Użyliśmy mega mocnego kleju, więc pod żadnym pozorem nie może tego robić dziecko. Palce sklejają się w kilka sekund. Naprawdę uważajcie.

DIY spinki

Spineczka z przypinką Spinka z myszką Micki

Spinka z pestkami i pomponem Spinka z serduszkiem

Organizer do spinek – KROK PO KROKU:

 1. Stary t-shirt w odpowiednim kolorze tniemy nożyczkami na paski wzdłuż.
 2. Powstałe okręgi przecinamy w miejscy jednego z szewków. Pozostawiamy jeden okrąg, z którego na końcu robimy zawieszkę – wiążąc go na obydwu końcach patyka.
 3. Naciągamy sznurki, żeby się zrolowały i wiążemy je na patyku lub wałku. Składamy sznurek w połowie i przewlekamy końce w miejscu złożenia, a w powstały otwór wkładamy wałek lub patyk. Analogicznie postępujemy ze wszystkimi sznurkami.
 4. Aby organizer prezentował się estetycznie, wszystkie supły wiąż z jednej strony. Szewek t-shirtu ukryj pod supłem.
 5. Końcówki możesz przyciąć prosto, na ukos, w trójkąt lub pozostawić nierówne.
 6. Zawieś organizer w dowolnym miejscu.

Etapy wiązania zpagetti na patyku

Wiązanie zpagetti na patyku Wiązanie zawieszki do organizera dla spinek

Organizer do spinek

Ciekawa jestem jak się prezentują Wasze upcyklingowe spinki handmade w nowym/starym organizerze

Marta