Dla Malucha angielska książka handmade

Dla Malucha angielska książka handmade

Uczycie dzieci języków obcych? U nas w ostatnim czasie hitem jest czytanie angielskich książeczek oraz kart CzuCzu. Więc idąc tym tropem postanowiłam bezkosztowo wzbogacić naszą biblioteczkę o kilka anglojęzycznych pozycji. No to jak, chcecie angielskie książeczki z Waszymi ulubionymi obrazkami totalnie za darmo? No dobra, potrzebnych będzie kilka sprzętów domowo/biurowych i chwila czasu. A jak dobrze pójdzie, to mokrą robotę wykonają za Was Maluchy. Ku mojemu zaskoczeniu, moja niespełna trzylatka dała sobie wspaniale radę, więc bierzcie się wspólnie do pracy. Idealna książka handmade według naszego przepisu już czeka na Was. Książeczki będą idealne, bo zrobicie je z pozycji, które już znacie i pokochaliście. Czyli drugie życie niemowlęcej biblioteczki, upcykling tekturowych książeczek i zabawki które rosną razem z dzieckiem – o tym będzie dzisiaj 🙂

Kartonowe ksiązeczki do przełumaczenia Książeczki do przetłumaczenia

CZEGO POTRZEBUJESZ:

 • książeczki tekturowe, z których Maluch już wyrośl,
 • dowolny edytor tekstu,
 • słownik języka obcego (możesz zrobić książeczki w dowolnym języku),
 • drukarka laserowa kolorowa lub nie,
 • zwykły papier do drukarki,
 • taśma klejąca przezroczysta (u nas 2 cm szerokości),
 • nożyczki,
 • miska z wodą.

Naklejana taśma na angielskie hasła Moczenie napisów w wodzie

Ścieranie papieru z taśmy Naklejanie angielskich naklejek

Suszenie książeczek

Angielska książka handmade – KROK PO KROKU:

 1. Wybierz kartonowe książeczki do przetłumaczenia. Najlepsze będą takie z jednym obrazkiem. My przerobiliśmy głównie książeczki kontrastowe oraz książeczki harmonijki.
 2. Przetłumacz słowa z Twojej książeczki. Zapisz wszystko w dowolnym edytorze tekstu i sformatuj. Czcionkę, font  najlepiej dobierz indywidualnie do szaty graficznej książeczek, które tłumaczysz. Mi zależało na prostej formie, więc wybrałam Liberation Serif pogrubioną w rozmiarze 31. Wszystkie hasła zapisałam w 3 kolumnach, żeby wykorzystać jak najlepiej kartkę.
 3. Przetnij kartkę w kolumnach i na pojedyncze słowa naklej taśmę klejącą. Dobrze dociśnij taśmę do kartki – ja używałam tylko palców. Wytnij zaklejone taśmą słowa. Wg mnie im mniejsze karteczki tym lepiej, ale Ty możesz poeksperymentować.
 4. Zaklejone taśmą angielskie hasła umieść w miseczce z wodą i mocz chwileczkę, potem delikatnie opuszkom palca zetrzyj z taśmy papier. Na taśmie pozostaw litery. Tę część wykonały z wielką chęcią moje Dzieciaczki (niespełna 3 i 5 lat) i była to dla nich wspaniała sensoryczna zabawa. Uwaga – nie zdzieraj papieru paznokciem, bo zdrapiesz również napis.
 5. Tak przygotowane naklejki naklej  w odpowiednich miejscach. Jeżeli książeczki nieco ochlapiesz to wytrzyj je suchą szmatką i pozostaw otwarte do całkowitego wyschnięcia.

Przertłumaczona książeczka kontrastowa Przetłumaczona na angielski książeczkaa

Przertłumaczona książeczka kontrastowa Prosta angielskie książeczki DIY

Książka handmade poleca się do czytania nie tylko przy angielskiej herbatce

Marta

 

PS To rozwiązanie tak nam się spodobało, że przymierzam się do tłumaczenia nieco dłuższych pozycji 🙂

PS2 Jeżeli  cokolwiek w związku z technologią transferu jest dla Was niejasne to piszcie śmiało lub podejrzyj inne nasze propozycje z wykorzystaniem transferu. Jeżeli ciągle Wam mało to Kasia z  Klinika Diy w fajny i merytoryczny sposób opisuje co, jak i dlaczego w temacie transferu wydruku laserowego 🙂