Wielkanocne świeczki w skorupkach jajek

Wielkanocne świeczki w skorupkach jajek

Świeczki w skorupkach to piękna minimalistyczna dekoracja wielkanocna. Wg mojego przepisu przygotujesz je w zaledwie chwilę, a instrukcja jest dziecinnie prosta, bez żadnego przelewania woskiem i ryzyka poparzeniem. Ja zrobiłam je razem z dwójką kilkulatków, więc Ty też sobie poradzisz 🙂 Wielkanocne świeczki polecają się na świąteczny stół, do świątecznego koszyczka i jako świąteczny upominek.

Czego potrzebujesz:

  • skorupki jajek,
  • tea ligts,
  • garnek z gorącą wodą.

Wielkanocne świeczki

Wielkanocne świeczki – krok po kroku:

  1. Ze świeczek usuń metalowe opakowanie. Wosk z knotami umieść w skorupkach.
  2. Skorupki umieść w wodzie i podgrzewaj aż rozpuści się wosk i wypełni skorupkę. Uważaj, żeby woda nie zaczęła wrzeć, bo bąbelki wody mogłyby wpaść do świeczek.
  3. Gotowe świeczki wyjmij ostrożnie, żeby wosk nie wylał się do wody, bo będzie trzeba zeskrobać wosk z zewnętrznej części skorupek (tak jak na zdjęciu poniżej).
  4. Co zrobić z metalowymi elementami podpowiada Kasia z kliniki DIY.

Świeczki w sporupkach jajek DIY

Dekoracje wielkanocne DIY

Zieloną świeczkę zrobiłam używając knota tea ligts i odciętego kawałka zielonek świeczki. Nie polecam tego sposobu – łatwiej, czyściej i przyjemniej użyć tea ligts kolorowych 🙂

My tak wykonane świeczki wraz z innymi drobiazgami przygotowanymi własnoręcznie zamierzamy podarować najbliższym na Wielkanoc. A Ty co z nimi zrobisz?

Życząc Wam klimatycznych świąt

Marta

PS A gdy skorupek nazbierasz naprawdę sporo do kompletu możesz zrobić też wielkanocny wianek.