Wielkanocne kartki DIY

Wielkanocne kartki DIY

Mąż przyniósł mi z biura prezent, mówiąc: „Koleżanka chciała je wyrzucić, pomyślałem, że się ucieszysz”. I faktycznie, ocalone przed śmietnikiem teczki na dokumenty spadły mi z nieba. Już od dawna miałam w głowie pomysł na tegoroczne wielkanocne kartki DIY, brakowało mi tylko czarnego brystolu. A dostałam w prezencie idealne tło dla moich wielkanocnych zajęcy wyciętych z zabazgranych przez dzieci kartek.

Czego potrzebujesz:

 • bazgroły dzieci / opcjonalnie kolorowy papier,
 • brystol w kontrastowym kolorze, u mnie rzeczone teczki,
 • szablon zająca wydrukowany lub narysowany odręcznie (ja wycięłam ze zwykłego papieru do drukarek),
 • biały blok techniczny,
 • ołówek i gumka do mazania,
 • klej / dwustronna taśma klejąca,
 • nożyczki, nożyk.

Wielkanocne kartki DIY

Upcyklingowe wielkanocne kartki DIY dla dzieci

Wielkanocne kartki DIY – krok po kroku:

 1. Odszukaj zapomniane i niepotrzebne rysunki. Lepsze będą te wykonane na bloku technicznym. My wykorzystaliśmy bazgroły wykonane porozcinaną słomką do napojów, gąbką oraz pędzlem. Można również użyć kolorowego papieru lub wycinanki, itp. Sprawdzi się wszystko, co będzie kontrastować z użytym przez nas tłem.
 2. Przygotuj szablon zająca. Możesz go narysować odręcznie lub wydrukować. Następnie go wytnij. Pamiętaj, żeby zając pasowała do rozmiaru kartki.
 3. Obrys zająca, za pomocą wyciętego szablonu i ołówka, przenieś na wybrany przez Ciebie papier. Następnie go wytnij. Zetrzyj gumką dokładnie ślady ołówka.
 4. Przytnij kontrastowe tło do odpowiedniego rozmiaru. Ja z teczki powycinałam prostokąty w formacie A6, tj. 105 x 148 mm.
 5. Przytnij biały blok techniczny do odpowiedniego rozmiaru. Ja przecięłam kartki na pół do formatu A5, tj. 210 x 148 mm.
 6. Wycięte zające przyklej na kontrastowe tło, a potem całość na złożone białe kartki. Zające przykleiłam za pomocą kleju introligatorskiego, a tło do białych kartek przykleiłam taśmą dwustronną.

Wielkanocne kartki DIY dla dzieci

Wielkanocne kartki handmade - DIY dla dzieci

 

W ten sposób można wykonać kartki na niemal każdą okazję. Wystarczy odpowiednio zmienić szablon, który wytniemy. Mi przychodzi do głowy serce, kwiatek, choinka. Może Wy macie ciekawsze pomysły 🙂

Życzę Wam kreatywnej zabawy

Marta